English version


Členství
Banjo Jamboree
Slevy pro členy
Kapely
Festivaly
BG listy - archiv
Články
Kalendář
Vzkazy
Česká CD
BG Autostop
Další odkazy
Facebook
Kontakty


 

Bluegrassová asociace ČR z.s.

ohn Cowan z New Grass Revival v Praze - 30.11.2017
Legendární zpěvák a basista New Grass Revivalu John Cowan vystoupí v sobotu 17. února v hotelu Pyramida od 17:00 a 20:30 hod. Vstupenky v cenách 590 - 890Kč můžete objednávat na iva@capek.us. Organizuje Rosťa Čapek a Iva Louková. Více zde.

Festival ve Voorthuizenu - 8.11.2017
Festival v holandském Voorthuizenu, známý jako EWOB, je zpět. Nebude soutěžní, bude vystupovat méně kapel (které ale dostanou zřejmě trochu více zaplaceno:-), ale bude na stejném místě ve stejném termínu - v roce 2018 tedy 10.-12.5. Kapely, které se chtějí přihlásit, ať pošlou tuto přihlášku.

BG listy 03/2017 - 9.10.2017
Právě vyšly Bluegrassové listy č. 3. Kromě několika reportáží z festivalů, zápisu z valné hromady a dalších novinek obsahují i výzvu k tomu, aby členové poskytli BAČR svůj e-mail. Pokud tak chcete učinit, vyplňte formulář zde. Připomínáme, že BL dostávají všichni členové BAČR, starší čísla najdete zde, přejeme příjemné čtení.

Peter „Pete“ Van Kuykendall - 26.9.2017
Ze Spojených států přišla smutná zpráva, 24. srpna 2017 zemřel ve věku 79 let Peter „Pete“ Van Kuykendall. Jeho význam pro rozvoj bluegrassové hudby lze jen těžko docenit, byl producentem, vydavatelem, majítelem nahrávacího studia, muzikantem, autorem a pořadatelem. V roce 1966 stál u zrodu časopisu Bluegrass Unlimited, jediného dodnes vycházejícího periodika, které se bluegrassu věnuje. Tam také psal první články, které se bluegrassem seriózně zabývaly. Více se o něm dočtete v právě vycházejícím třetím čísle BL.

Karel Mrkvička - 24.7.2017
V sobotu 22. července zemřel kytarista skupiny Taxmeni Karel Mrkvička. Stalo se tak během jejich vystoupení v západoslovenských Jaslovských Bohunicích. Narodil se v roce 1950, u Taxmenů působil od roku 2005. Hrál a zpíval také v bluegrassové skupině Torzo, se kterou v roce 1997 natočil CD Spolu půjdem dál.

Glen “Cookie” Inman, Dave Evans a Bobby Osborne - 18.7.2017
Ve věku pouhých sedmdesáti let zemřel v pátek 14. července 2017 kontrabasista Glen “Cookie” Inman. Během své padesátileté hudební kariéry vystupoval s řadou bluegrassových uskupení, u nás ho asi nejvíc fandů bude znát z nahrávek kapely Traditional Grass.


V neděli 25. června nás ve věku šedesáti pěti let navždy opustil jeden z nejosobitějších bluegrassových zpěváků a také znamenitý banjista Dave Evans. Krátké připomenutí jeho hudební kariéry i životních osudů přinese článek ve třetím letošním čísle BG Listů.


Legendární mandolinista a zpěvák Bobby Osborne vydal v červnu 2017 nové CD Original. Producentem a dobrou duší celého projektu byla banjistka Alison Brown, vzácný host loňského Banjo Jamboree. Více se dočtete v příštím čísle BL.


Banjo Jamboree - Čáslav - 30.6.2017
Na stránkách Banjo Jamboree jsou doplněny informace o vysílání záznamů na Českém rozhlase Olomouc a také fotky. Vše najdete zde.Stránky BA ČR vytvořil a spravuje Tomáš Ludvíček, pokud máte nějaké připomínky nebo náměty k obsahu, ozvěte se.

Banjo Jamboree 2018 se koná 15.-16.6. v Čáslavi

Spojte se s námi na Facebooku! Spojte se s námi na Facebooku!Co je Bluegrassová asociace ČR z.s.?
BA je zapsaný spolek (dříve občanské sdružení) založený v roce 1995, celou organizaci řídí zvolené předsednictvo, součastným předsedou je Petr Brandejs.

Co je cílem BA?
Cílem BA je, aby se bluegrassu dařilo v ČR co nejlépe; aby se rozvíjel, byl v kontaktu se zahraničím a co nejvíce se rozšířil. BA se také snaží zajistit co největší informovanost svých členů.

Jaká je činnost BA?
  • BA vydává Bluegrassové listy
  • BA spolupořádá nejstarší evropský bluegrassový festival v Evropě, Banjo Jamboree
  • BA používá databázi členů k zaslání pozvánek na nejrůznější bluegrassové akce
  • BA pořádá výběrová kola na festival Banjo Jamboree
  • BA vítá další náměty svých členů  •