English version


Členství
Banjo Jamboree
Slevy pro členy
Kapely
Festivaly
BG listy - archiv
Články
Kalendář
Vzkazy
Česká CD
BG Autostop
Další odkazy
Facebook
Kontakty
Hlavní strana


 

CHOMUTOVSKÉ PŘEDKOLO BANJO JAMBOREE

Autor článku: Petr Gärtner | Datum: 7.5.2008

V neděli 20.dobna 2008 se konalo v country saloonu U Bizona již tradiční soutěžní předkolo Banjo Jamboree. Z celkem šesti přihlášených skupin jich dorazilo pět, kapela Blue Eyes se omluvila. Porota zasedla ve složení Honza Bíba, Jirka Šruma a Zdeněk Lucák.Zástupci z každé kapely si vylosovali pořadí a mohlo se začít.Jako první vystoupila skupina Flastr z Mladé Boleslavi, která si první pořadí vylosovala již poněkolikáté. Kapela se s tímto nevděčným postem vypořádala se ctí a nasadila vysokou laťku pro ostatní skupiny, které měly své umění předvést po ní. Bylo vidět, že Flastr na sobě od posledního předkola hodně zapracoval a skutečně byla radost je poslouchat.

FlastrDruhá kapela Grasspark složená z muzikantů pocházejících z celých Čech a seskupených okolo zpěvačky RoseAnn je moderní a svěže zahraný bluegrass. O kapele ještě jistě uslyšíme, zvlášť mandolína byla excelentní, a to já, jako hráč na tento hudební nástroj obzvláště oceňuji.

GrassparkPlzeňská kapela Frýda & Company byla pro mne příjemné překvapení. Zkušení hráči známí z působení v jiných plzeňských skupinách, bravurně sekundovali sólové zpěvačce a zároveň hráčce na dobro.

Frýda & CompanyDalší v pořadí soutěžila skupina Fair Play Grass pocházející opět z Mladé Boleslavi. Kapela se již loni probojovala do Čáslavi a jejich strhující výkon potvrdil, že oprávněně. Nelze si nevšimnout, že se bluegrassu v Mladé Boleslavi velmi daří o čemž svědčí i hojná účast přihlášených kapel.

Fair Play GrassPoslední skupina tohoto vydařeného odpoledne byla pražská kapela Flashback. Ostřílená a sehraná parta hrající contemprorary bluegrass převážně s českými texty, což jim, myslím, trochu nahrává u posluchačů. O tom ostatně mohou svědčit vždy vyprodaná CD z poslední produkce.

FlashbackPo přehlídce všech zúčastněných kapel, následovala krátká porada poroty. Honza Bíba prohlásil, že je těžké rozlišovat úroveň v takto silném předkole, které je složené z výborně hrajících skupin, což potvrdili i ostatní porotci. Pokud by prostor pro vystoupení na Banjo Jamboree v Čáslavi nebyl časově omezen, zasloužili by si účast všichni. Po sečtení hlasů diváků, kterých bylo tentokrát minimálně, získal nejvíce hlasů Fair Play Grass. Tato kapela zvítězila i celkově a postupuje do finále. Skupině gratulujeme, a za sebe ještě dodám, že oprávněně.